Patikler lifler

Dantel Küpe Yapımı

Küpe yapımındaki zarif yöntemlerden biri de dantel kullanmak. Yapılışı da oldukça kolay. ama sadece burada anlatıldığı gibi yapmak zorunda değilsiniz. İstediğiniz boncukları, taşları ekleyebilirsiniz. Biz temel olarak dantel Küpenin nasıl yapıldığını gösterelim.

Dantel Küpe Yapımı

Küpe klipsleri, halkaları, tutkal, dantel, bir kase, makas, pense, dikiş iğnesi-ipliği ihtiyacımız olan şeyler.

Dantel Küpe Yapımı

Kasenin içine eşit miktarlarda yapıştırıcı ve su koyun. İyice karıştırın. Ardından dantel kumaşlardan küpe haline getirmek istediğiniz bölümleri kesin. İki parçanın da simetrik olmasına dikkat edin.

Dantel Küpe Yapımı

Dantel parçalarını yapıştırıcı ve su dolu olan kasenin içine düz bir şekilde batırın. Ardından ikisini de kurumaya bırakın. En zor bölümü bu, çünkü bir yüzeye koyarsanız mutlaka oraya yapışacaktır. Bir dikiş iğnesi ve ipliği alın. İpi dantelin içinden geçirin ve herhangi bir yere temas etmeyecek şekilde asın. Kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra astığınız ipi kesin.

Dantel parçalarına, aynı yerlerde olmasına dikkat ederek, küpe halkalarını  geçirin. Halkayı fazladan bir iki tane daha ekleyebilirsiniz. Tamamen size bağlı. En son halkaya ise küpe klipsini takın.

Dantel Küpe Yapımı

Artık küpeniz hazır.

Dantel Küpe Yapımı

Yorumlar

  1. bahar diyor ki:

    Farklı bir örnek güzel olmuş :)

Yorum Yaz

Yukarı Çık