Patikler lifler

Danone Kutularından Eşyalık Yapma

Özellikle çocuklar için oldukça sağlıklı bir meyveli yoğurt seçeneği olan, lakin büyükler tarafından da çok leziz olduğu için sıkça tüketilen Danone kutuları, ne yazık ki direkt olarak çöplere atılıyor. Biz ise, her zaman olduğu gibi bu tür eşyaları çöpe atmak yerine farklı bir alanda hiç ummadık bir amaç ile kullanıyoruz. Peki, nasıl? Bugün bahsedeceğimiz yöntem ile, Danone kutularını gerek eşyalık yapmak için, gerekse de anahtarlık ya da farklı amaçlar için oldukça basit bir şekilde kullanabilirsiniz.

Öncelikle resimden de göreceğiniz üzere, işlemlerin çok basit olduğunu ve genel olarak bir çok farklı eşyayı, süs parçasını Danone kutuları ile bir arada tutabileceğini anlayabilirsiniz. Herhangi bir ek malzemeye gerek kalmadan, sadece bir adet yapıştırıcı ve bol miktarda Danone kutusu ile ihtiyacımız olan pratik eşyalıkları elde edebiliriz.

danone-kutusu-esyalik-yapma

DANONE KUTULARINDAN EŞYA ALANI YAPMAK

İlk olarak Danone kutularını güzel bir şekilde temizliyor, akabinde bir kenarda biriktiriyoruz. Zira ne kadar çok Danone kutusunu biriktirir isek, bir araya getirme aşamasında daha fazla bir alana sahip olacağınız eşya koyma alanları yapabiliriz. Bizim önerimiz, 8 farklı Danone kutusunu yan yana ikişerli olarak dizmeniz. Bu şekilde ideal bir boyut söz konusu olmakta. Tabii kullanım alanları da önemli. Örneğin banyolar için sadece 4 farklı kutuyu 2’li olarak yan yana koyabilir, standart bir kaç banyo eşyası için ufak bir eşyalık da yapabilirsiniz.

Yapım işlemimiz ise oldukça basit. İlk olarak Danone kutusunun bir tarafında ki beyaz alanı hafif aşağı doğru eğiyoruz. Akabinde yapıştırıcımız ile o alanı iyice yapışmaya hazır hale getiriyoruz. Aynı işlemi hafif bir şekilde diğer yapıştırılacak kutuya da yapabilirsiniz daha sağlam olur. Akabinde kutuları bi güzel birbirine yan yana gelip kenetlenecek şekilde yapıştırıyoruz. Bu şekilde kutuları dizerek istediğiniz boyutta ve boşluğa sahip eşya alanları yapabiliriz Ayrıca illâ Danone kutusu olmak zorunda değil. Benzeri boyut ve şekillerde ki kutularda da bu işlemi yapabilirsiniz.

İpucu: Kutuların üzerine özel bir cilt ile süsleme yapabilirsiniz. Bu sayede markalar yerine sizin seçeceğiniz tek tip bir görüntü oluşur. Daha şık bir eşya koyma alanı elde edilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık