Patikler lifler

Çocuklar İçin Taş Sanatı

taşlarıboyama (5)

 

Çocuk mağazalarına gidildiğinde dikkat çeken tek şey renkler olur.Renkler çocuklar için çok şey ifade eder.Canı sıkılan bir çocuğunuz veya bir etkinlik yapmasını istediğiniz bir çocuğunuz varsa işte bu şekilde hem kolay hem de zevkli olan bir etkinlik yapmasını sağlayabilirsiniz.Tabi bu işlemi evin içinde yapmamalısınız.Bahçede ya da parkta çok daha uygun olacaktır.

Çocuklar için zararsız olan bu boyalar neredeyse her yerde satılmaktadır artık.Sokaktan veya kumsaldan,denizden bulduğunuz taşlar bir de hibe ettiğiniz bir salata karıştırma kabı da bulunduktan sonra tüm malzemeler hazır oluyor.

Şimdi uygulamaya geldi sıra; taşları salata kabının içine yerleştirin ve üzerine boyalardan sıkın,karıştırma işlemini çocuğunuza bırakın.Ya da tüm işlemi çocuğunuz yapsın siz ilk olarak gösterin.

Hızla çevirsin ve bir süre sonra durup kapağı açtığında rengarenk taşları görmek onun kendisiyle gurur duymasını sağlayacaktır.

İşlem görmüş taşları evinizin güzel bir köşesine koyun,bu yaptığınız ise çocuğunuza ”ben senin uğraşarak yaptığın işlere önem veriyorum ve seviyorum.” mesajı verecektir.

taşlarıboyama (2)

taşlarıboyama (3)

taşlarıboyama (4)

 

taşlarıboyama (6)

taşlarıboyama (7)

taşlarıboyama (9)

taşlarıboyama (10)

 

taşlarıboyama (1)

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık