Patikler lifler

Çeşitli etamim kanaviçe örnekleri

Nakişa başlamak istiyorsanız ve öncesinde kolay bir isle elinizi alıştırmak niyetindeyseniz etamin işleme örnekleri tam size göre. Yeni başlayanlar etamin nedir diye soruyor olabilirler. Kısaca anlatmak gerekirse etamin işi delikli kumaşa tercihinize göre rengarenk ya da tek renk iplerle işlenen motif sanatıdır.

Özellikle İngiliz tarzı ve ege tarzı dekorasyonda gördüğümüz etamin işleri hem size nakışa alıştıracak hem de evinize bambaşka bir hava verecek. Beyazın etamin kumaşın üstüne rengarek iplerle yapılan bu işlemeleri çerçeveletilerek evinizde kullanabilirsiniz. Ya da etamin kumaşını işleyerek seccade yapabilirsiniz.

Siz okuyucularımıza fikir vermesi açısından, sitemizde etamin örnekleri ve etamin modellerini topladık ve etamin örnekleri ve yapılışı hakkında bilgi vereceğiz. Etamin işleme öyle dışarıdan göründüğü gibi zor bir sanat değildir zaten kumaşlar da delikli olduğu için çapraz işleme metoduyla iğneleri batıp çıkarak çok güzel motifler elde edebilirsiniz. İplik olarak da kumaşına göre ince veya kalın pamuklu iplikler kullanmanız gerekir. Tercihinize göre bu işe yeni başlayacaksanız basit çiçek ve doğa motifleri seçebilirsiniz. Fakat bu işi bambaşka bir boyuta taşıyarak adeta bir tablo yapar gibi kumaşın tamamını değişik manzaralarla süsleyenler de var. Dediğimiz gibi tercih tamamen size kalmış. Bu işe yeni başlıyorsanız tuhafiyelerde satılan hazır etamin pano kumaşlarından da faydalanabilirsiniz. BU kumaşlarda modeller zaten kumaşa işlenmiş olarak satıldığı için işiniz bir hayli kolay olacak. Hem el alıştırması yapma fırsatı bulacaksınız, hem de model nasıl çıkacak gibi bir derdiniz de olmayacak.

Etamin Örnekleri

Bu sanat özellikle el ve göz koordinasyonu iyi olmayan hastalara tedavi amacıyla da önerildiği için, hem zihin egzersizi yapmış olacaksınız hem de ortaya evinizi renklendirecek birbirinden güzel motifler çıkacak. Etamin işinin en güzel yanı da yapılabilecek hataların her türlü telafisi olması. Etamin zaten delikli bir kumaş olduğu için motifi yanlış işleseniz de size, hatalı kısmı sökerek devam edebilirsiniz ve kumaşı yıpratma riskiniz de olmaz. Bu nedenle özellikle nakış tarzı işlere yeni başlayanlar için biçilmiş kaftandır J

Çeşitli etamim kanaviçe örnekleri Konusuna Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık