Patikler lifler

Boncuklu Yemeni Oyaları

Bayanların baş örtüsü olarak kullandıkları yemeni, yazma ve tülbentler boncuk oyaları ile süslendikleri zaman zarif görünmektedir. Baş örtülerini çeşitlendirip daha güzel hale getirdiğinden dolayı boncuklu yemeni oyaları çok fazla tercih edilmektedir. Boncuk oyaları ile yapılan yemeni, yazma ve tülbentlere boncuk oyası ile desenler verilirse modeller farklılık gösterir ve çeşit çeşit yemeni yazma oyaları ortaya çıkar. Boncuklar ile süslenmiş yazmaları genelde genç kızlar tercih eder. Onları hem daha güzel hemde daha canlı göstermeye yarar. Yalnız boncuk renkleri açık renk olmasına dikkat edin. Ayrıca pullu boncuklu oyaları da tercih edebilirsiniz. Boncuklu yemeni oyaları le büyüklerinize hediyeler hazırlayıp veya çeyizlik hazırlayabilirsiniz. Geçenlerde bir müşterim için hazırlamış olduğum boncuk oyaları ile yapılan yemeni yazma modellerini ve netten alıntı yapmış olduğum modelleri sizlere yapılışı hakkında fikir vermek amacı ile paylaşıyorum. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Boncuklu Yemeni Oyaları boncuklu tülbent oyaları, yemeni oyası örnekleri, boncuklu yazma modelleri

Yeni boncuklu yemeni oyaları eklenmiştir. Tığ oyası veya iğne oyası ile boncuk oyaları yapabilirsiniz. Boncuk oyaları ile süslenen yemeni ve yazma kenarları genç kızların çeyizlerinde bulundurulabilir.

Yorumlar

  1. Buse diyor ki:

    Boncuklu Yemeni Oyaları hepsi birbirinden güzel. En güzel boncuklu iğne oya modelleri arasından seçmiş olduklarımı en kısa zamanda sizlerle paylaşacağım.

Yorum Yaz

Yukarı Çık