Patikler lifler

Bilgisayar Parçalarıyla Ağaç Süsü

Bildiğiniz gibi tüm dünyada bilgisayar kullanımı oldukça üst düzeye ulaşmış durumdadır. Nitekim bilgisayar olmayan ev ve iş yeri neredeyse yok denecek kadar azdır. Bu durum her ne kadar toplum ve gelişim için iyi bir durum olsa da, diğer bir yandan ise bilgisayarın sürekli olarak gelişiyor olması nedeni ile oluşan bir atık sorunu doğmaktadır. Malum, teknoloji hemen her ay neredeyse değişiyor. Hal böyle olunca da insanlar sürekli olarak eski bilgisayarlarını atıyor ya da bazı parçalarını atıyor, yeniliyor.

Bilgisayar Diskinden Ağaç Süsü

Eğer sizler bu şekilde bilgisayar ya da bilgisayar parçası yenileme konusunda direkt olarak eskileri çöpe atmak istemiyor, doğa ile uyumlu bir şekilde hareket etmek istiyor iseniz özellikle bu yazımızda da göreceğiniz üzere diskler başta olmak üzere bir çok farklı bilgisayar parçasını çok farklı amaçlar ile kullanabilirsiniz.

Bilgisayar Parçalarıyla Ağaç Süsü

Bilgisayar parçaları ile ağaçlarınızı süsleyebilirsiniz.

Resimde bilgisayarın disk parçalarından birini görüyorsunuz. Bu parçalar, daha iyi bir disk aldıktan sonra çöpe atılmak yerine bir ağaç için süs olarak hazırlanmış. Özellikle de disklerin yeşil renkte olması ağaçlar ile çok daha uyumlu olmasına olanak tanımış. Bu işlemi sizler de en ufak bir parça değişimi konusunda sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Üstelik bunun için herhangi bir uğraş vermenize ya da herhangi bir ek zaman kaybı yaşamanıza da gerek yok. Zira sadece diskin ucuna resimde ki gibi ufak bir papyon yapmanız yeterli olacaktır. Dilerseniz farklı bir süsleme de ekleyebilir ya da ufak topların dışında daha farklı, ufak şirin bir katkı yapabilirsiniz. Bu konuda dilediğiniz gibi hareket edebilirsiniz.

Zira bilgisayar diskleri ve diğer bir çok parçası hemen her türlü şekil için uyumludur. Bu nedenle de dilediğiniz gibi şekillendirmeniz, farklı açılardan kullanmanız mümkün durumda olmaktadır. Örneğin tüm bilgisayar kasası değişecek ise, kasanın içi tamamen boşaltılıp çok mükemmel bir saksı olabilir. Böylelikle özellikle balkon içerisin de geniş bir saksı elde etmeniz mümkün durumda olabilir. Bu şekilde sizler de bilgisayar parçası geri dönüşümü konusunda bilinçli adımlar atabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık