Patikler lifler

Bileklik Nasıl Yapılır?

Yaz geliyor. En sevdiğiniz elbise ve t-shirtlerinizi birbirinden renkli aksesuarlarla hareketlendirmek için evde bileklik yapmayı deneyin. Yazın en güzel renklerinden oluşan boncukları bir araya getirin ve cıvıl cıvıl bir bileklik tasarlayın. İşte yazlık bileklik yapımı…

evde-bileklik-yapimi

Malzemeler

  • Boncuk
  • Zincir
  • Makas
  • Misina
  • Pense

Bu malzemeleri kullanarak basit ama bir o kadar da renkli ve şık bileklikler elde edebilirsiniz. Basit bir şekilde bileklik nasıl yapılır, onu anlatacağımız bu yazıdan sonra siz de evde kendi bilekliğinizi yapabilirsiniz. İlk olarak zinciri 5 delikli olacak şekilde farklı parçalara ayırıyoruz. Bileğinizin iriliğine ya da ufaklığına göre tahminen bir metre yeterli olacaktır.

Sonra misinayı bilek ölçünüzden daha fazla olacak şekilde 3 adet kestikten sonra ucuna bağlayın. Elinizdeki misinayı, zincirlerin 1.3 ve 5. deliklerinden geçirdikten sonra lastiğin bir başına sonra da diğer ucuna boncukları takmaya başlıyoruz. Dilediğiniz renk ve modelde boncuk kullanabilirsiniz. Tamamen sizin zevkinize kalmış. Bir sıra dizdikten sonra tekrar zincir takıp aynı işlemi tekrarlayın. Ancak bu kez iki ucunu bırakıp yalnızca ortaya boncuk takın. Bir sıra öyle bir sıra böyle boncukları dizdikten sonra sona geldiğinizde düğümü kesin ve misinaları karşılıklı olacak şekilde sıkıca birbirine bağlayın. İşlem tamam. Yeni bilekliğinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık