Patikler lifler

Bebekler İçin Örgü Tunik Yapılışı ANLATIMLI

Anlatımlı örgüleri sizlerle paylaşmaya devam ederken sıra örgü bebek tunik modelinde. Bu yazımızda sizlere örgü bebek tunik modelinin yapımı hakkında bilgileri anlatımlı ve resimli şekilde paylaşıyorum. Umarım sizlerde bu örgü bebek tunik sayesinde minik bebeklerinizi giydirebilirsiniz. Örgü işinden anlıyorsanız lütfen detaylara göz atmayı unutmayın.

Model adı : Bebe Color Tunik
Zorluk derecesi :
Yaş grubu : 1-2 Yaş
Gerekli malzemeler : 31050 (2 Yumak), 1 adet düğme, 100 cm kurdela
Mevsim : Kış, İlkbahar, Sonbahar

Örgü bebek tunik
Yapılışı:

ARKA:
113 ilmek başlanır, 2 cm haraşo örülüp, diyagramdaki model uygulanır. Beden boyu 27 cm örülerek haraşo örgüye geçilirken, ilk sırada 2 ilmek arayla 48 defa 1’er ilmek kesilir. 3 diş haraşo örülürken son sırasında; 4 ilmek ters, 1 ilmek kesilir, 1 dolama, 4 ilmek ters, 1 ilmek kesilir, 1 dolama…şeklinde örülüp, düz örgüye geçilir. Beden boyu 29 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+1+1 ilmek kesilir. Beden boyu 35 cm olduğunda yaka için sağ taraftan 28 ilmek örülür, kalan 23 ilmek bekletilir. 28 ilmek; 23 ilmek düz, 5 ilmek haraşo şeklinde dizilerek örgüye devam edilir. Beden boyu 39 cm de arka ortasında 1 adet ilik açılır. Beden boyu 43 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.
Bekletilen sol taraftaki 23 ilmek düz örülür, arka ortasında şişe 5 ilmek artış yapılır ve beden boyu haraşo örülür. Beden boyu 43 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Sol tarafta artış yapılan 5 ilmek, sağ taraftaki 5 haraşo ilmeğin iç tarafına dikilir.

ÖN:
Arka beden gibi örülür. Beden boyu 36 cm örülerek yaka için ön ortasından 9 ilmek kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Yakanın her iki tarafından her sırada 3+1+1’er ilmek kesilir. Beden boyu 43 cm de omuzlarda kalan 16’şar ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

KOLLAR:
40 ilmek başlanır, 2 cm haraşo örülüp, düz örgüye geçilir. İlk sırada 2 ilmek arayla 19 defa 1’er ilmek artış yapılarak 59 ilmeğe ulaşılır. 1 cm düz örüldükten sonra her iki taraftan 1’er ilmek daha artış yapılarak 61 ilmekle örgüye devam edilir. Kol boyu 4 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+1+1+2+3+4+5+6 ilmek kesilir. Kol boyu 14 cm de kalan 7 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

YAKA:
Yaka etrafından şişe 68 ilmek çıkarılır, 2 diş haraşo örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.
Kurdela ajur örgüden geçirilir.

Örgü tunik yapımı

Örgü tunik yapımı

Örgü bebek tunik yapımı

Örgü bebek tunik yapımı

 

Bebekler İçin Örgü Tunik Yapılışı ANLATIMLI Konusuna Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık