Patikler lifler

Bayan atkı bere yapılışı

Bayanlar için nako iplerle örülmüş atkı bere modeli ile karşınızdayız. Şiş ile örülen atkı bere takımı ile kış aylarında hem soğuktan korunabilir hemde şık giymeyi tercih edebilirsiniz. Genç kızlar için yapılmış olan bu atkı bere modeli yapımı oldukça basittir. Örgüye başlamadan önce 4 numara şiş ve 3 tane istediğiniz renkte nako ip hazırlamayı unutmayın.

Bayan atkı bere yapılışı

Bayan atkı bere yapılışı

Zorluk Derecesi: Kolay
İlgili Şiş numaraları: 4
Örgü Şekli: Haraşo
Yaş Grubu: Genç
Mevsimler: Kış

Renk No: Ak-Simli K632 Lacivert 3×100 gr

Şiş No: 4

ATKI

45 ilmek başlanarak 1 cm haraşo örülerek model uygulamasına geçilir. Model için örgünün ön yüzünden her sıra,1 ilmek haraşo, şişe ip dolanarak 1 ilmek artma, 2 ilmek beraber örülerek kesme, 1 ilmek haraşo, 1 ilmek artma, 2 ilmek beraber örülerek kesme, 1 ilmek haraşo örgü şeklinde sıra başına kadar tekrarlanarak örülür. Örgünün arka yüzünden her sıra düz örgü örülür.  Örgü boyu 167 cm olduğunda tekrar 1 cm haraşo örülür. Örgü boyu 168 cm olduğunda ilmekler 1 defada kesilerek bitirilir.

BERE: 90 ilmek başlanarak 17 cm 2+2 lastik örgü örülerek model uygulamasına geçilir. Atkı da uygulanan model aynı şekilde uygulanarak örülür. Örgü boyu 36 cm olduğunda belirli aralıklarla 20 ilmek kesilir. Örgüye 70 ilmekle 2+2 lastik örgüyle devam edilir. Örgü boyu 46 cm olduğunda ilmekler 1 defada kesilerek bitirilir.  Berenin bağcığı için,4 ilmek başlanarak 78 cm oluncaya kadar 3 ilmek düz, 2 ilmek ters, 3 ilmek düz örgü örülür. Örgü boyu 78 cm olduğunda ilmekler 1 defada kesilerek bitirilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık