Patikler lifler

Batik Desenli Jean Yapımı

Batik Desenli Jean Yapımı

Son yılların jean modasında önemli bir yer tutan batik desenli jean pantolon sahibi olmak için mağaza mağaza dolaşıp jean aramanıza gerek yok. Evdeki eski jean pantolonunuz ile de pek alan batik desenli pantolon yapabilirsiniz. Tarzınıza biraz hava katmak istiyorsanız, evinizde maliyeti oldukça düşük olan bu jeanlerden yapabilirsiniz. Peki, batik desenli jean yapımı için nelere ihtiyacınız olacak?

  • Artık giymediğiniz ya da çok sevdiğiniz herhangi bir jean pantolon
  • Kalın bir ip
  • Çamaşır suyu
  • Eldiven
  • Kova

İlk olarak elinizdeki kovayı suyla doldurun. Daha sonra pantolonunuzu kovaya atın ve pantolonun her yeri ıslanana kadar suda bekletin. Pantolon tamamen ıslanınca, kurutur gibi pantolonu iyice sıkın. İyice sıktığınız pantolonunuzu katlayın ve daha sonra farklı yerlerinden ip ya da lastik ile bağlayın. Daha sonra içi su dolu kovanın içine 1 çay bardağından biraz daha fazla çamaşır suyu ekleyin.

Ellerinize eldiven taktıktan sonra pantolonu suyun içine atın ve pantolonun suyun içinde kalması için üzerine ağır bir şey koymayı unutmayın.  Daha sonra pantolonu 1-2 saat suda bekletin pantolonunuz beklediğiniz renge ulaştığında sudan çıkarın. Pantolonun lastiğini çözdükten sonra kuruması için ipe asın. Batik desenli pantolonunuz artık hazır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık