Patikler lifler

Balkon Dekorasyon Fikirleri

Balkon Dekorasyon Fikirleri

Yaz geliyor. Dört duvar içinde geçirdiğiniz zamanı balkona taşıyın. Siz de benim gibi yaz aylarını evinde geçirenlerdenseniz, balkon dekorasyonu da o zaman daha çok önem kazanıyor. En yeni balkon dekorasyon fikirleri ile daha ferah ve daha güzel bir balkon dekore edebilirsiniz. Peki, nasıl yapacaksınız? İşte öneriler…

Yaz sıcaklarında oturabileceğiniz en doğru yer evin balkonu olacaktır. İlk olarak balkon dekorasyonunda cıvıl cıvıl renkler kullanarak işe başlayın. Böylece balkona adım attığınız anda havanız değişecek, içiniz açılacak. Pembe tonları her zaman hoş ve sevimli bir hava katacak. Sandalye minderleri, balkon halısı, şemsiye ya da masa örtüsü, saksı gibi detaylarda pembe rengini mutlaka kullanın. Ayrıca pembe rengi, insanı dostları ve sevdikleri ile muhabbet etmeye teşvik ediyor, unutmayın.

Hasır detayları balkonunuzda mutlaka kullanın. Hasır sepet, hasır kilim, hasır sandalyeler işinizi görecektir. Böylece balkonda bahçe havası yaratabilirsiniz. Ayrıca hasır detaylar, ortama daha doğal ve yaşanabilir bir hava katacak. Eğer küçük bir balkonunuz varsa, onu mümkün olduğunca daha büyük gösterecek şeyler kullanın. Yuvarlak masa yerine kare masa tercih ederek, daha geniş bir alan yaratabilirsiniz. Yer kaplayan koltuklar yerine, balkonun bir köşesine sedir yapmanız da çok akıllıca olacak. Büyük bir balkonunuz varsa, mangal keyfi yapabileceğiniz bir barbekü ya da gazlı mangallardan satın alabilirsiniz. Böylece yaz akşamları da daha keyifli olacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık