Patikler lifler

Anlatımlı Örgü Çocuk Hırkası

Anlatımlı örgüler ile sizlere örgü öğretmeye devam ediyoruz. Kış aylarında çocuklarımız üşümesin diye onları sıcacık tutmak için kalın giysiler giydiririz. Sizlerde çocuklarınızı kalın giydirmek için kendi örmüş olduğunuz örgü çocuk hırkası yapmak istemez misiniz ?  Anlatımlı olarak sizlere örgü çocuk hırkasının nasıl yapıldığını paylaşıyorum. Aklınıza takılanlar olursa yorum kısmından yazıp bize bildirebilirsiniz.

Çocuk Hırkası

Çocuk Hırkası

Malzemeler

  • bebe yünü
  • tığ no 3
  • şiş no 5

Hazırlanışı

 

Arka

84 ilmek başlanır. 12 sıra 1 ters 1 düz lastik örülüp, düz örgüye geçilir. 27 cm örülüp, 4-4-2 şeklinde kol kesilir.

Ön

44 ilmek başlanır. 12 sıra 1 ters 1 düz lastik örülür. Düz örgüye geçilir. 27 cm örülüp, 4-2-2 kol kesilir. 8 ilmek lastik olarak yukarı  kadar örülür.

Kol

34 ilmek başlanır. 12 sıra 1 ters 1 düz lastik örülür. 4 sıra düz örülür. 40 ilmek olana kadar her sıra başında 1’er ilmek arttırılır. Toplam 27 cm örülür. Her iki taraftan 4’er ilmek kesilir. Kol oyuntusu 10 ilmek olana kadar robasının ölçüsüne göre dilimler örülüp resimde görüldüğü gibi dikilir.

Çiçekleri için ikili trabzanla daireler yapılır. Yapraklar örülüp dikilir.

 

 

 

Yorumlar

  1. esra tekin diyor ki:

    Merhaba bu ornege bayildim 1yasinda yigenim icin yapmak istiyorum ama verdiginiz ilmek sayisi 1 yas icin uygunmudur orgu yapmaya yeni yeni basladimda yardimci olursaniz cok sevinirim

Yorum Yaz

Yukarı Çık