Patikler lifler

Aile Fotoğraflarından Dekoratif Duvar Süsü

Salonda ya da yatak odanızda aile fotoğraflarınızdan oluşan dekoratif bir bölüme ne dersiniz? Çocuklarınız, büyüklerinizin resmi ile hem nostaljik hem de modern bir fotoğraf köşesi yapmak isterseniz, aile fotoğrafları ile dekoratif bir duvar süsü yapabilirsiniz. Üstelik oldukça basit ve ekonomik. Peki, nasıl yapacaksınız?

fotograflardan-duvar-susu-yapma

İlk olarak duvara monte edilebilen ince uzun askılara ihtiyacınız olacak. Mutfakta bardak asmak için kullandığımız bu askılıkları; İkea, Praktiker, Bauhaus gibi büyük yapı marketlerinde uygun bir fiyata bulabilirsiniz. Onun yanında bir de ucu kıskaçlı, açılıp kapanan askılardan alın. Sıra geldi fotoğrafları sergileyeceğiniz köşeyi tamamlamaya. Bunun için dilerseniz ince kağıt tarzı çerçeveleri, dilerseniz de kalın kağıtlardan tercih edebilirsiniz. Ekonomik olsun diyorsanız, kağıt kartonlar daha avantajlı olacaktır.

Bunu tercih edecekseniz, bir de resimleri yapıştırmak için sıvı yapıştırıcılara ihtiyacınız olacak. Gelelim yapım aşamasına. İnce askılıkları aralarında boşluk bırakarak alt alta duvara monte edin. Daha sonra, aile fotoğraflarınızı (bazıları siyah beyaz olursa nostaljik bir havada yaratabilirsiniz)  tek tek kartonlara yapıştırdıktan sonra, her bir kartona kıskaçlı askıları takın ve askıları askılıklara takın. Tüm fotoğrafları astıktan sonra, çok hoş bir görünüm elde edeceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık