Patikler lifler

2016 Yaz Sezonu Güneş Gözlükleri Modası

Göz sağlığımız için oldukça önemli olan güneş gözlükleri şıklığımızı tamamlayabileceğimiz vazgeçilemez bir aksesuar haline de geldi. 2016 yazında kedi gözlükleriyle ya da aynalı güneş gözlükleriyle vintage etkisini görebiliyoruz. Ayrıca hiç eskimeyen ve her sene tasarımcılar tarafından geliştirilen ayna güneş gözlükleri, beyaz çerçeveli güneş gözlükleri, pilot gözlükleri ve yuvarlak çerçeveli gözlükler de trendler arasında. Çerçevelerde oldukça farklı renkler veya desenler kullanıldığı da fark ediliyor.

Yuvarlak çerçeveli gözlükler: Özellikle ince yapılı yüzler için ideal bir gözlük türü. Kıyafetinize göre çerçevesinin rengini ya da desenini seçebilirsiniz. Çoğunlukla 1970’lerin esintisini taşıyan bu gözlüklerin de büyüklerini ve çerçevelisini bulmak artık çok kolay.

Yuvarlak Çerceveli Gözlükler

Kedi gözlükleri : Keskin hatları olan kedi gözlükleriyle 1950’li veya 1960’lı yıllara geri dönebilirsiniz.  Retro havası yakalamak isteyenler ve de köşeli yüzlere sahip olan kadınlar için idealdir. Bu gözlük için de desenli çerçeveli olanlarını ya da sıra dışı modellerini bulmak oldukça kolay. Ayrıca unutmayın, çerçeveli ve büyük gözlükleri, kenarlarından daha az güneş ışığı sızdırdığından tercih edebilirsiniz.

Kedi Gözlükleri

Aviator Gözlükler : Pilot gözlükleri olarak da bilinen bu ince çerçeveli şık gözlükler, bu sene de 2016 yazı güneş gözlüğü trendleri arasında.

Aviatör Gözlük

2014 Aviatör Gözlük

Beyaz Çerçeveli Gözlükler:   Her yazın favori renklerinden beyaz, büyük çerçevelerle gözlük modasının vazgeçilmez bir parçası.

Beyaz Çerçeveli Yazlık Gözlük

Aynalı Güneş Gözlükleri :  Bu güneş gözlüğü ise bize 1980’li yıllara götürüyor. Kış sporlarında da kullanabileceğimiz bir gözlük türü çünkü daha fazla ışık yansıtıp göze daha az geçmesini sağlıyo

Aynalı Güneş Gözlüğü

Aynalı Güneş Gözlükleri

Bütün bunları okurken,

–          Güneş gözlüğünün aksesuardan ziyade gözlerimizin sağlığı için gerekli olduğunu,

–          Eğer numaralı bir gözlük ya da lens kullanıyorsanız, güneş gözlüklerinizin de numaralı olması gerektiğini,

–          Çok küçük ya da çok büyük çerçeveler yerine kişinin yüzüne tam oturan, yüzünden kolayca düşmeyecek gözlükler seçilmesi gerektiğini hatırlayalım.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık