Patikler lifler

16 Adet Örgü Boyunluk Modelleri

Kış aylarının gelmesiyle beraber hanımların örgü modeli arayışları da başladı. Gerçekten de soğukların iyiden iyiye kendini hissettirmeye başladığı bu günlerde insanın eli yün işlerinden başka bir şeye gitmiyor .

Bu nedenle bizler de size hem kolayca hediyelik olarak örerek herkesi mutlu edebileceğiniz ya da kendiniz kullanabileceğiniz örgü boyunluk modelleri hakkında bilgi vermek istedik.

Bir iki yıl önce derya Baykal örgü boyunluk modelleri ni programında tanıttığında olay olmuştu. O dönem herkes bu kadar kolay ve kullanışlı bir şeyi akıl edemediği için hayıflanmıştı. Şimdi ise etrafınıza baktığınızda neredeyse tüm mağazalarda bu modeller görebilirsiniz.

Modellerde bu örgü modelleri nin fiyatları 30- 40 TLden başlıyor. Fakat siz bu modelleri 1 gün gibi kısa sürede çok az bir maliyetle evinizde yapabilirsiniz.

Bu model bayanlar tarafından olduğu kadar erkekler tarafından da yoğun ilgi görüyor. Hem spor hem de klasik giyimli erkeklerde bu tarz boyunluklar çok şık bir sonuç yaratıyor. Eğer siz de eşinize ya da sevgilinize güzel bir hediye vermek istiyorsanız bu örgü boyunluklardan hediye edebilirsiniz.

Size ilham vermesi açısından sitemizde örgü boyunluk örnekleri, örgü boyunluk modelleri anlatımlı, örgü boyunluk modelleri ve yapılışı hakkındaki görselleri paylaşıyor ve örgü boyunluk nasıl örülür sorusunu yanıtlandırıyoruz.

Örgü Boyunluk Modelleri

Örgü Boyunluk Nasıl Örülür

( Videolu Anlatım )

Bu boyunluk için yaklaşık 2 adet ipliğe ihtiyacınız var. Tercihinize göre saten ya da yünlü ip tercih edebilirsiniz. Ama yünlü ip ancak çok çok soğuk yerlerde kullanılabilir. Diğer yerlerde bir süre sonra sıkıntı verebilir benden söylemesi.
Örgüye istediğiniz kalınlığa göre 50-60 ilmek arası başlayabilirsiniz. BU boyunluklarda genel olarak haraşo örgü tercih ediliyor. Yani önde ver arkada ters örgü şeklinde örüldüğü zaman boyunluklar daha güzel sonuç veriyor. BU örgüde ip sarfiyatı daha fazla olmakla beraber, bu modelde örülen boyunluklar daha sıcak tutuyor. İstediğiniz uzunluğa geldiği zaman da örgüyü bitirerek uçlarından dikmeniz yeterli olacaktır.

16 Adet Örgü Boyunluk Modelleri Konusuna Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık